A co děti, mají si kde hrát?

... na Jezerách tedy určitě ne!

Ledaže má maminka, tatínek či babička hoooooooooooooodně silný žaludek a přetrpí nějakou tu hodinku strach o zdraví svého dítěte. Pak se tedy může se sevřeným žaludkem, s vyplaveným adrenalinem z neustálé pohotovosti a očima na "šťopkách" vydat na dobrodružné odpoledne na historické "hřistě" k Dělnickému domu, které by snad bylo nejvhodnější zakonzervovat jako muzejní exponát, neboť něco podobného člověk už hned tak někde neuvidí.

 

Pár dokumentačních snímečků:

Vaše ratolesti mají možnost se sklouznout na jedinečné skluzavce se sklonem vlevo! Zažily to už někde? Navíc možná bude mít právě Vaše dítě to štěstí, že jako první vydře v skluzavce díru (doporučuji však pod skluzavku raději natáhnout záchrannou síť). Skluzavka oplývá "náramnou" dopadovou plochou skutečně "moderních" parametrů (pokud Vaše dítě dopadne na zadek, máte na hodinu o zábavu postaráno, čeká Vás nošení na rukou, foukání bolístky zadních partií a utěšování).

A to není všechno, Vaše dítě má také možnost zažít tolik moderní "bungee jumping", akorát místo závěsné gumy bude mít pod sebou uvolněnou prasklou skluzavku!

To vše však může zažít pouze pokud je schopno vylézt "super-hyper-ultra-bezpečný" žebřík.#

Hřistě ovšem skýtá i jiné jedinečné atrakce, např. tato praktická sklápěcí prolízačka, po použití sklopíme, aby nezavazela. Nevýhodou tohoto sklápěcího mechanismu je však skutečnost, že se sklápí i v průběhu použití a pokud Vám pod ním zůstane dítě, ev. mladší sourozenec natěšeného dobrodruha, který je schopen prolízačku sám postavit, pak máte postaráno o zábavu na celé odpoledne (na pohotovosti Dětské fakultní nemocnice Brno).#

K dalším atrakcím hřiště patří veřejný záchodek jezerských koček a psů zvaný "dětské pískoviště". Při použití doporučuji navléci dětem chirurgické rukavice a pusinky přelepit izolepou, pak si užijete skvělé zábavy a Vaše děti v písku možná i něco hodnotného najdou.

A pak tu máme věc skutečně "nevídanou", houpačky "jaké svět neviděl!!!" (Snad by mohlo patřit do rubriky "Pozořice a tajemná komnata aneb záhady a záhadológie městyse Pozořice").

A pozor, historická kovová prolízačka našeho dětství s úžasným měkkým dopadem (skoro jako králíček Azurit), akorát malý nedostatek - v zimě přimrzají ruce, ev. jazyk.

A na konec to nejlepší. Na hřišti Vás přivítá "dokořán otevřená náruč", pardon branka, stějně jako kočičky, pejsky a vandaly. Jen dejte pozor, ať na Vás či Vaši ratolest nespadne, systém je zřejmě nastaven na rychlé složení a převezení na jiné misto. Při odchodu si, prosím, nezapomeňte všimnout malebného ostnatého drátu na plotě.

....naschledanou a těšíme se na Vás při další dobrodružné výpravě. MJ

 

Zdá se tedy, že naši uvolnění zastupitelé v posledních letech mají trochu jiné heslo: "A co děti? Začínají nás s..t!"